У грудні студія «Мамахохотала» розробила серію відеороликів гумористичного характеру, які демонструють, чому водіям і пішоходам не можна використовувати мобільні телефони на дорозі. Ця активність є частиною інформаційної компанії H-Road, організатором якої виступило українське підрозділ Hyundai.

Проект H-Road реалізується третій рік поспіль. Цього року організатори поставили собі за мету привернути увагу українців до проблеми використання мобільних пристроїв пішоходами та водіями.

Це вже третій проект H-Road, реалізований в цьому році. Раніше українці познайомилися з Abbey Road і Smart переходом. Road Stories - це черговий етап ознайомлення наших співгромадян з цієї важливою проблемою. Road Stories є невеликими гумористичні відео, які були розроблені відомою студією «Мамахохотала».

Ці відеоролики в гумористичній формі показують, до чого може привести використання мобільних телефонів учасниками дорожнього руху. Головними персонажами історій стали Роман Грищук і Анна Гресь, провідні актори комедійної студії «Мамахохотала». Вони майстерно зобразили кілька типів учасників дорожнього руху. Наприклад, Анна зіграла водія, який відволікався на перегляд відео на телефоні і розмови, в результаті чого потрапив в ДТП. Роман в одному з відео зобразив 7 основних типів пішоходів зі смартфонами в руках, які зустрічаються на наших дорогах. Є також ролик, в якому Роман і Анна зіграли подружню пару, яка дуже сильно захоплюється мобільними пристроями. Ситуації показані різні, проте результат завжди один і той же.

Автосалон Hyundai Запорожье | Техноцентр Навигатор - фото 6

Роман Грищук з цього приводу сказав наступне: «Особисто я проти використання гаджетів водіями і пішоходами. Звичайно, і сам іноді таким грішу, але намагаюся позбутися шкідливої ​​звички. Все ж я розумію, що життя набагато важливіше мобільного телефону. Я вважаю, що така серйозна інформація краще запам'ятовується людям, коли її подають в комічній формі». Відеоролики можна знайти на сторінках в соціальних мережах «Хюндай Мотор Україна», «Мамахохотала», а також головних героїв - Романа і Анни.

Останнім часом значно зросла кількість аварій, причиною яких є використання мобільних пристроїв на дорозі. Це стосується не тільки нашої країни, а й усього світу. В Естонії компанія Norstat провела дослідження, замовник якого - IfKindlustus. Результати такі: 24% жінок і 42% чоловіків розмовляють по телефону за кермом в ручному режимі, тобто без використання гарнітури handsfree. Таке ж дослідження провели латвійці та литовці. Тут цифри трохи менше: в Литві про наявність звички розмовляти за кермом відповіло на 6% менше респондентів, а в Латвії - на 4%.

У країнах, де ця проблема є дійсно серйозною, не тільки проводяться інформаційні кампанії, але і вносяться зміни в законодавство: тих, хто використовує гаджети, перебуваючи на дорозі, штрафують.

В Україні найбільшою інформаційною кампанією є H-Road. Серед інших активностей варто наголосити на тому, що на LED-табло автоматизованої інформаційної системи управління дорожнім рухом періодично демонструються відповідні попередження.

Головна мета, яку ставлять перед собою організатори проекту, - привернути увагу українців до необхідності дотримання ПДР і норм культури водіння.

• Завдання проекту - зробити вітчизняні дороги безпечнішими. Він триватиме до грудня поточного року.
• В рамках кампанії проводяться різноманітні активності, за допомогою яких українцям доносять важливу інформацію про необхідність дотримання правил дорожнього руху. Учасники проекту створюють інфографіки, відеоролики і корисні статті.
• Попередні проекти (2016-2017) були не тільки освітніми, а й благодійними. У 2016 році кошти від реалізації продукції (стікери, аксесуари) були спрямовані на навчання дітей-сиріт. У 2017 році аксесуари були створені людьми з обмеженими здібностями. Гроші, зароблені на їх продажу, були витрачені на підготовку української параолімпійської збірної до Зимової Олімпіади.